CO SE DĚJE V SOUBORU?

Zájezd do Rumunska - 2008

Historicky prvního zájezdu do této země se dočkala mladší složka Jeleni doplněná o dva páry z "vytancovaného" souboru. Po počátečních obavách, jak budeme přijati a jaká bude mentalita obyvatelstva, a po téměř dvaceti hodinové cestě s větši zastávkou v Bratislavě, jsme zahájili naše "turné" v malém lázeňském městě, kde právě probíhala soutěž zpěváků a my jsme zde působili jako zahraniční host. Byli jsme přijati velmi vřele i naše vystoupení vzbudila ohlas.

Po dvou dnech jsme však toto místo opustili a vyrazili jsme dále poznávat Rumunsko. Naše další dvoudenní zastávka byla v malém městečku Covasint, kde se o nás staral farář tamního kostela, který se účastnil loňského ročníku Karlovarského folklorního festivalu. I zde jsme ukázali, jak se v Čechách tancuje a zpívá a opět naše vystoupení mělo úspěch. Po "práci" přišla také zábava v podobě poznání blízkého správního města Arad, kde byla prakticky jediná možnost pořídit nějaký suvenýr z této oblasti, i tak byla realita jiná, na turisty zde moc připraveni nebyli.

Následoval přejezd asi o 400km jižněji, do města Horezu, kde jsme měli strávit největší část pobytu u partnerského souboru, který se zúčastní příštího ročníku Karlovarského foklorního festivalu. Uvítání proběhlo ihned po výstupu z autobusu na způsob české tradice, tedy chlebem a solí. Následovala poněkud zarážející zpráva, že po čtyřech dnech na hotelech, budeme zde bydlet v rodinách. V první chvíli jsme byli asi všichni zděšeni, resp. byla to pro nás rána z čistého nebe, ale i na tuto variantu jsme si velmi rychle zvykli. Menší překážkou byla komunikace a hlavně časová nedochvilnost jednotlivých rodin, takže jsme se například scházeli i dvě hodiny, než jsme byli kompletní.

V okolí města známého svou tradiční keramikou, kterou si snad všichni přivezli i domů, byla řada přírodních i architektonických skvostů. Sice po prvním výletu, kdy jsme navštívili nej.... klášter v Rumunsku, byla řada z nás velmi pesimistická, a to jsme ještě nevěděli, že takových klášterů bude více a budou také v něčem nej... :D. Z přírodních úkazů určitě stojí za zmínku návštěva dlouhého jeskynního systému, který "končil až na druhé straně hory" a nejvíce zarážející byla cena za vstup - 2 Lei (asi 14Kč). Poslední den pobytu přinesl společné vystoupení na hlavní pěší zóně, kde se nám předvedl i místní soubor, jehož členové se o nás minulé dny starali a jejich vystoupení bylo velmi zajímavé. Následovala společná grilovačka, kde jsme se učili vzájemně tance, jedli a pili. Druhého dne po snídani (než jsme se sešli tak bylo téměř jedenáct) jsme vyrazili na dlouhou cestu domů.

Fotografie z akce jsou k dispozici ve fotogalerii.

Co se událo:

07.06.11  Byla změněna kontaktní adresa sdružení!

10.03.11  Aktualizace webových stránek, zejména Dětského folklorního souboru Dyleň.

22.02.11  Karlovarský folklorní festival se stal Kulturní akcí Karlovarského kraje 2010 více...

05.02.11  Účast na Národním krojovém plese 2011 více...

10.01.11  Doplnění a aktualizace termínů akcí v průběhu roku 2011 více...

25.11.10  Proběhnou tradiční vánoční koncerty, letos s FS Jizera, Liberec více....

15.09.10  Proběhl 15. ročník Karlovarského folklorního festivalu více...

10.06.10  Účast na folklorních festivalech více...

30.05.10  Přípravy 15. ročníku Karlovarského folklorního festivalu více...

25.04.10  Aktualizace akcí pro rok 2010 více...

18.02.10  Účast na Národním krojovém plese 2010 více...

12.02.10  Aktualizace akcí pro rok 2010 více...

09.01.10  Valná hromada sdružení SPaT Dyleň, Karlovy vary více...

12.12.09  Vánoční koncerty souboru více...

09.09.09  Ohédnutí za 14. Karlovarským folklorním festivalem více...

15.05.09  Mexický deníček - shrnutí turné po Mexiku očima členů SPaT Dyleň více...

Pro členy souboru!

Zkoušky Archivu se konají:

Po 20:00-21:30 v ZUŠ A. Dvořáka, KV

Čt 19:30-21:00 v ZUŠ A. Dvořáka, KV

Děkujeme za podporu:

Město Karlovy Vary
Karlovarský kraj Živý kraj
Nadace BLÍŽKSOBĚ